Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Find & Book

is out of Service

The find and book service is temporarily unavailable.
We apologize for the inconvenience due to this.
Please visit Explore hotels to find our hotels.


1
1
0
Rate type
More Options

Less Options
Find Rates


Arboretum Sárvár

Arboretum v Sárváru je jedním z nejstarších zdokumentovaných arboret. Park byl založen Tamasem Nádasdym během maďarské renesance v polovině 16. století, původně jako zahrada pro pěstování ovoce a zeleniny. Byliny a keře byly vysázeny Františkem Nádasdym a zahrady vzkvétaly až do roku 1671, kdy se naplnil jeho osud a byl popraven za svoji účast ve Wesselenyho spiknutí. Od té doby měly zahrady, stejně jako Nádasdyho hrad, několik majitelů.

Starý les z tvrdých dřevin
Arboretum je místo, na kterém jsou pěstovány byliny, keře a stromy, a to obvykle pro vzdělávací nebo vědecké účely. V sárvárském arboretu dnes můžete spatřit více než 200 druhů stromů a keřů. Zahrady jsou rozděleny na dvě části. Můžete si prohlédnout les sestávající se z tvrdých dřevin, který se nachází ve středu města. Naleznete zde 400 let starý dub a jasany, nebo mladší jilmy. Budete se cítit malí, když se postavíte ke kmenům těchto starých stromů a podíváte se nahoru do koruny. Zde si můžete představit, jak Sárvár vypadal předtím, než byl zastavěný. Les zdobí také mnoho dalších druhů stromů a keřů a můžete zde objevit také idylické jezírko.

Klidná botanická zahrada
Druhá polovina zahrady představuje tradičněji upravenou botanickou zahradu, která vznikla asi před 200 lety. Zde můžete odhalit krásně barevné rododendrony a azalky mezi širokou škálou dalších druhů květin, společně se smokvoněmi, stromy, tisy, japonskými pagodovými stromy a magnóliemi. Najdete zde také hospodářský dvůr a skleník, které jsou otevřeny sezónně.

Užijte si procházku kolem této klidné přírodní rezervace v centru Sárváru, která se nachází na východ od Nádasdyho hradu. Poté, co dokončíte prohlídku, se můžete šťastně vrátit do hotelu Park Inn by Radisson Sarvar Resort & Spa a plně využít relaxačních bazénů a lázeňských zařízení, která nabízí.© 2016 The Carlson Rezidor Hotel Group. All rights reserved.

沪ICP备1404179