Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Check-in Date
Check-out Date
Pokoje
1
Dospělí
Children

Ikonický Nádasdyho hrad

Nádasdyho hrad stojí hrdě v centru města Sárvár, v jehož historii hrál důležitou roli. Odtud také město získalo své jméno: "var" znamená "hrad". Město je soustředěno na pozemku obehnaném příkopem, přes který se lze dostat pouze po nízkém mostu. Předpokládá se, že části hradu pocházejí z 13. století, z velké části byl ale postaven v renesančním období 16. století. Po nedávné rekonstrukci je stále ve výborném stavu. Hrad je pojmenován po rodině Nádasdyů, která hrála velkou roli v utváření maďarské kultury. Od té doby se stal domovem pro mnoho rodin, které byly důležitou součástí dějin Sárváru.

Zdobený barokní interiér
Když vstoupíte do hradu, je to jako byste se ocitli zpátky v čase. Nechte svou fantazii putovat a představujte si, jaké by to bylo tady žít v 16. století. Jednou z nejkrásnějších vnitřních místností je Rytířský sál, také známý jako síň pro pořádání banketů. Podívejte se na strop a zaměřte svou pozornost na ozdobné římsy a monumentální fresky, připomínající turecko-uherské války, malované rakouským malířem z Vídně, Hansem Rudolfem Millerem. Ty dotváří barokní interiér.

Muzeum Františka Nádasdyho
František (Ferenc) Nádasdy (1955-1604) byl maďarský šlechtic. V muzeu si připomenete život jeho samého, jeho rodiny i historii hradu. Jednou z nejzajímavějších sbírek jsou zbraně a brnění, které si můžete prohlédnout na husarské výstavě. Ta je považována za jednu z nejrozsáhlejších a nejpůsobivějších maďarských sbírek. K dispozici je také neuvěřitelná kartografická sbírka 60 starožitných maďarských map, z nichž jedna je mapa Evropy z roku 1520. Součástí muzejní prohlídky jsou rovněž Velké místnosti hradu, jako jsou Vstupní hala a Rytířský sál.

Hrad je dějištěm mnoha akcí, které se konají v průběhu celého roku, včetně Nádasdyho historického festivalu a Mezinárodního folklorního festivalu. Samo o sobě stojí za to jen se zde procházet ve večerních hodinách. Jakmile se setmí, hrad je nádherně osvětlený a pětiúhelníkový příkop lze vidět kolem celého města. Nádasdyho hrad a muzeum se nachází 10 minut chůze od hotelu Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa. Centrální poloha tohoto lázeňského hotelu umožňuje snadno prozkoumat jedinečné zajímavosti tohoto města.