Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa

Check-in Date
Check-out Date
Pokoje
1
Dospělí
Children

Příběh lázní v Sárváru

Sárvár se nachází v západní části Maďarska, v kraji Vas. Až do poměrně nedávné doby bylo toto město pro turisty zcela neznámé. Potom, na počátku 60. let, byl učiněn objev, který změnil jeho budoucnost a zanesl Sárvár na mapu jako oblíbený turistický cíl. V roce 1961 bylo při hledání ropy objeveno něco mnohem cennějšího. V hlubinách země byla nalezena voda, u které byly zjištěny léčivé účinky. Díky tomuto objevu zde byly v roce 1968 postaveny první lázně, které využívaly právě léčivých vlastností nově nalezeného vodního zdroje.

Léčivé prameny
V Sárváru jsou dva hlavní zdroje vody. První plní léčebné bazény a prýští z hloubky 1200 metrů. Má teplotu 43oC. Druhý zdroj vyvěrá z hloubky 2000 metrů a má teplotu 83oC. Voda se skládá z prospěšných prvků, jako např. chloridu sodného, hydrogenuhličitanů, jodu, bromu a fluoru. Každý zdroj vody je jedinečný a nabízí různé zdravotní výhody. Oceňované lázně Sárvár jsou dnes součástí Královských lázní v Evropě - jako první v Maďarsku, které získaly toto vyznamenání. Toto uznání, stejně jako získání dalších ocenění zapříčinilo, že dnes lázně navštíví více než 700.000 návštěvníků ročně (2011).

Rozvoj Sárváru
Nález pramenů však nepodpořil pouze lázeňský cestovní ruch. V průběhu let přispěl k výraznému rozvoji nové infrastruktury v této oblasti, s cílem vyrovnat se s rostoucím počtem návštěvníků. Největší změny neproběhly dříve než v 80. letech. Přibyly nové lázeňské hotely, jako je například Park Inn by Radisson Sarvar Resort & Spa. Rozrůstala se také stávající lázeňská zařízení, která nově přispěchala se zábavními bazény, ideálními pro rodiny. Z přílivu turistů těžily také ostatní kulturní památky, jako je Nádasdyho hrad. Byly rekonstrovány, aby byly zachovány pro budoucí generace a návštěvníky.

Byl to objev minerálních vod, co zaneslo Sárvár na mezinárodní mapu, ale není to jediný důvod k návštěvě. Můžete strávit hodiny v lázních a vodních atrakcích, ponořeni do léčivých vod. Nicméně pokud byste také chtěli vstřebat něco z místní kultury, prozkoumejte město dále a navštivte Nádasdyho hrad nebo arboretum.